Čo odhaľuje irisdiagnostika

Naše oči odhaľujú stav nášho tela a súvislosti medzi zdravotnými problémami a tým čo sa v našom tele deje.

 • stav orgánov a tkanív – poznáme: dobrý stav, oslabený, aktútny, subchronický, chronický a degeneratívny. V klasickej medicíne na zistenie zdravotného stavu odoberú vzorky krvi, moču, urobia výtery, prípadne pošlú na röntgen, CT, magnetickú rezonanciu, atď... Výsledkom sú namerané hodnoty od – do. Namerané hodnoty nemusia vykazovať žiadne oslabenie orgánov, ale to neznamená, že žiadne nie je. Irisdiagnostikou sa dá zistiť aj začínajúce oslabenie orgánu a včasným odhalením tohto oslabenia môžeme do budúcnosti predísť rôznym zdravotným ťažkostiam. Napríklad: dna, infarkt, onkologické ochorenia, ... Oslabenie orgánu sa v očiach zobrazí ešte skôr, ako prepukne choroba. Tak isto sa dá aj v prípade už prebiehajúceho zápalu presne lokalizovať miesto (orgán alebo časť orgánu), ktoré je zápalom postihnuté.

 • vhodnosť stravy a pitného režimu, výživových doplnkov a bylín – v posledných rokoch začína byť trendovou záležitosťou, že ak chceme byť zdraví, musíme jesť biopotraviny a rôzne výživové doplnky. Určite je na tom veľa pravdy, ale len do určitej miery. Konzumáciou biopotravín sa síce vyhneme rôznym pesticídom, GMO alebo iným škodlivým látkam, ale to ešte neznamená, že dávame telu presne to, čo potrebuje. Pýtate sa ako je to možné? Práve preto, že každý z nás je iný a jedinečný a každý z nás má iné nároky na prísun živín, vitamínov a zloženie potravy. Preto je dôležité poznať aký genetický typ sme, aby sme vedeli dodať telu práve to čo potrebuje a je preň vhodné. Veľakrát stačí trochu pozmeniť náš jedálniček a hneď môžeme zaznamenať viditeľnú zmenu. Úprava stravy je najdôležitejším bodom v zachovaní zdravia a vitality, a to je základ zdravého životného štýlu.

 • vhodnosť či nevhodnosť operácie – irisdiagnostickým vyšetrením sa dá zistiť, či je orgán skutočne v tak zlom štádiu, že ho treba vyoperovať alebo či je to práve ten orgán, ktorý spôsobuje ťažkosti a je ho nutné vybrať. Časté sú totiž prípady, keď by stačilo vhodne upraviť stravu a dodať telu čo potrebuje a operácia by nebola nutná. Napríklad: žlčník, krčné mandle, slepé črevo, ... Samozrejme inokedy môže byť operácia poslednou záchranou!

 • stav čriev – črevá sú pre nás ako korene pre strom. Tak isto, ako strom prijíma cez korene živiny, tak aj našimi črevami sa do tela dostávajú všetky potrebné živiny. Preto je nesmierne dôležité, aby sme mali črevá v dobrom stave, aby mohli potravu dokonale spracovať a dodať tak telu všetky potrebné látky. Z toho vyplýva aj ďalšia skutočnosť, že je dôležité to, čo jeme. Pokiaľ jeme tzv. „mŕtvu stravu“ - to znamená stravu, ktorá obsahuje minimum výživných látok (ako napr. biele pečivo, prípadne nevhodná kombinácia druhov potravín) alebo stravu, ktorá obsahuje množstvo umelých farbív, konzervantov a iných neprírodných látok spôsobí to zanášanie čriev, a to bráni črevám v ich správnej funkcii. Čím menej kvalitnú (teda s nízkou výživovou hodnotou) potravu prijímame, prípadne sa často liečime antibiotikami, tým viac sa črevá oslabujú a to spôsobuje nedostatočné trávenie a možnosť prieniku škodlivých látok do organizmu.

 • kôrnatenie tepien – náchylnosť na mŕtvicu či infarkt, pružnosť a priechodnosť ciev, čistota či toxicita krvi - s toxicitou krvi sú často spojené kožné problémy. Ani drahé krémy nepomôžu odstrániť kožné problémy, častokrát ich iba načas potlačia. Včasnou úpravou stravy a s pomocou bylinných preparátov sa dá predísť infarktovým stavom.

 • stav lymfatického systému – lymfatický systém = imunitný systém. Čím viac máme zanesenú lymfu odpadovými látkami alebo upchaté uzliny, tým viac to oslabuje obranyschopnosť tela a tým sme vo väčšej miere náchylní k rôznym ochoreniam (virózy, chrípky, angíny, kožné problémy, ...)

 • hormonálne poruchy, poruchy štítnej žľazy – ani v dnešnej dobe lekári nedokážu vyliečiť hormonálne poruchy bez vedľajších negatívnych následkov.

 • príčina problému s nadváhou – vyskúšali ste už množstvo diét a žiadna nie je účinná, prípadne vám spôsobí „jojo efekt“? Príčiny môžu byť rôzne – prekyslenie organizmu a s tým spojené zadržiavanie vody v tele, nevhodná strava pre Váš genetický typ, genetické predispozície a iné. Irisdiagnostika Vám pomôže odhaliť príčinu a tak sa zbaviť nadbytočných kilogramov.

 • kolísavá hladina krvného cukru – za posledných 100 rokov ľudský organizmus prijíma mnohonásobne viac cukru, najmä sacharózy a nie každé telo sa s tým vie vysporiadať bez následkov. Dôsledkom často býva prekyslenie organizmu, ktoré spôsobuje celý rad ďalších zdravotných ťažkostí: problémami s trávením počnúc – onkologickými ochoreniami končiac. Častý je výskyt diabetu, či chronickej únavy, náladovosti alebo detskej hyperaktivity, poruchy koncentrácie. Taktiež má často za následok problémy pohybového aparátu: reuma, dna, osteoporóza, ...

 • reuma, dna, prekyslenie, soli v organizme, ložiská toxických látok – je to veľmi častý jav v dnešnej dobe, spájajú sa s tým bolesti chrbta, kolien, pohybového aparátu. Nie je to spojené len so starobou a vysychaním kĺbového maziva, ale s množstvom solí nahromadených v kĺboch. Ak máte bolesti chrbta a kĺbov a doktor Vám povedal, že je to preto, že máte opotrebované chrupavky, tak to nie je príčina. Príčinu treba hľadať inde a žiadne tabletky Vám s týmto výraznejšie nepomôžu – teda, neodstránia príčinu. Najlepší spôsob na odstránenie solí a kyselín z organizmu je úprava stravy podľa genetického typu a používanie vhodných bylín, ktoré pomôžu odstrániť soli a kyseliny z tela.

 • stav chrbtice - spazmy, deformácie, posuny stavcov a vplyv chrbtice na ostatné orgány

 • poruchy koncentrácie, spánku, vplyv stresu, mentálne poruchy

 • náchylnosť k parazitárnym infekciám

 • príčina únavy

 • príčina kožných problémov

a mnohé ďalšie...

Novinky

Irisdiagnostika v médiách:

 • Rozhovor o irisdiagnostike (slobodný vysielač) - kliknite -> TU
 • Dámksy klub na RTVS z 09.06.2016 - kliknite -> TU
 • Oči sú zrkadlom toho, čo sa v našom tele odohráva (Katalóg Zdravia) - kliknite -> TU
 • Reportáž na markíze: Veľavravné oko: Zistiť sa dá z neho všetko! (Markíza) - kliknite -> TU
 • Článok "Oči zobrazujú všetko, čo sa v našom tele odohráva" (realwoman.sk) - kliknite -> TU
 • Dámsky klub na STV1 z 29.6.2012 - kliknite -> TU
 • Článok na stránke Môj spokojný život - kliknite -> TU

Ochrana osobných údajov

Stiahnuť a prezrieť: ochrana osobných údajov


Radi by ste potešili svojich blízkych? Teraz máte možnosť zakúpenia

DARČEKOVÝCH POUKÁŽOK

na kompletné iridologické vyšetrenie vrátane konzultácie a poradenstva.

Kde nás nájdete:

Bratislava - Dubravka, Agátová 4D -> viac info TU

Nedarí sa Vám schudnúť?

Vyskúšali ste už množstvo diét a žiadna nie je účinná alebo Vám spôsobí jojo efekt? Príčiny, prečo sa Vám nedarí schudnúť môžu byť rôzne - prekyslenie organizmu, nevhodná strava pre Váš genetický typ alebo iné. S pomocou irisdiagnostiky môžete odhaliť najvhodnejšiu cestu ako sa zbaviť nadbytočných kilogramov.